Web sitemize hoşgeldiniz.

Yecüc ve Mecüc

Yecüc ve mecüc kıyamet alametlerinden bir tanesi olarak Peygamber efendimiz tarafından haber verilmiş ayrıca kuran-ı kerimde de bahsedilmiştir. Yecüc ve mecüc hakkında onun geleceği hakkında diğer kutsal kitaplarda da bahsedilmiş fakat en doğru bilgi kuran-ı kerim ve hadis-i şeriflerde geçmektedir.

Yecüc ve Mecüc Ne Yapacaklar?             

Yecüc ve mecüc yeryüzünde bozgunculuk çıkaracak, düzeni bozacak bir topluluktur. Bu topluluğun şerrinden korunulması sakınılması gerektiğinden bahsedilmiştir. Yecüc ve mecüc topluluğu o kadar çok büyük bir topluluk ki yeryüzüne dağılmalarını engellemek ve onların şerrinden korunmak için bir set inşa edilmesi gerektiği söylenmiştir. Bu settin Hz. Zülkarneyn tarafından yapılacağı, iki dağın arasının eşit düzeye gelinceye kadar demir kullanılıp sonrasında ise üzerine eritilmiş bakır dökülerek bir set yapılacağından bunun ise Yecüc ve mecüc ’ün yayılması engelleyip yeryüzüne dağılmasının engelleneceğinden bahsedilmiştir. Yecüc ve mecüc ‘ün şerrinin yeryüzünü büyük bir bozguna uğratacağından bahsedilmiştir.

Yecüc ve Mecüc Kıyamet Alameti Midir?

İşte kıyamet alametlerinden bir tanesi de bu Hz. Zülkarney’nin yaptırdığı settin yıkılmasıdır. Kuran- Kerim’de bu settin yıkılacağından ve bu settin yıkılmasından sonra bu topluluğun her bir tepeden akın edeceğinden, bunu gören ve önceden bu olayı inkâr edenlerin de gözlerin yuvalarından fırlayacak gibi olacağından bahsedilmiştir. Ayetlerde ‘’gerçek olan vaat yaklaşmıştır’’ olarak bahsedilen bu olayın zuhur bulması kıyametin yaklaştığını göstermektedir. Peygamber efendimiz kıyametin kopmasına yakın on büyük alametin gerçekleşeceği ve bu alametlerin hepsinin gerçekleşmeden kıyametin kopmayacağından bahsetmiştir.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al