Web sitemize hoşgeldiniz.

Yağlı Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı her cilt tipi için önemlidir fakat en zor bakım yağlı cilt bakımıdır. Neden diye soracak olursanız yağlı ciltlerde genellikle sivilce ve siyah nokta oluşumu çok sık görülmektedir. Bu nedenle de yağlı ciltlere sahip olan insanların cilt bakımı konusunda çok dikkatli olması ve bu sorunların önüne geçmek için özel ürünler kullanması gerekmektedir.

Yağlı Cilt Bakımı Rutinleri

Yağlı cilt bakımı yapılırken en önemli nokta aslında diğer cilt tiplerinde olduğu gibi temizlik aşamasıdır. Cildinizi ne kadar iyi temizlerseniz, cildinize de o kadar iyi bakacağınız için sivilce oluşumlarının da önüne geçmiş olursunuz. Bu nedenle yağlı cilt bakımı rutinlerinde temizliğin ayrı bir önemi vardır. Peki, yağlı ciltler nasıl temizlenir?

  • Yağlı cilt tipine sahipseniz yağlı ciltler için temizleme jellerini kullanabilirsiniz. Bunlar diğer jeller gibi değildir yani içeriğinde yağ bulunmamaktadır. Böylelikle cildinizi tahriş etmeden, fazla yağın alınmasını ve cildin derinlemesine temizlenmesini sağlarlar.
  • Yağlı ciltleri daha iyi temizlemek için peelinglerden de yardım alabilirsiniz. Peelinglerin de yağlı ciltler için özel olanları bulunmaktadır. Onları tercih edebilirsiniz.
  • Yağlı ciltlerin temizliğinde buhar banyosu da sıkça kullanılmaktadır. Buhar banyosu, gözeneklerinizin açılmasını ve böylece içerisindeki kiri de daha iyi temizlemenizi sağlar.

Yağlı cilt bakımı yaparken temizleme işlemini çok iyi yaptığınızdan emin olduktan sonra tonik uygulamasına geçebilirsiniz. Tonik olarak yağlı ciltlerde genellikle alkol oranı nispeten daha yüksek olan tonikler tercih edilmektedir.

Bakım için son aşama da nemlendirici krem uygulama aşamasıdır.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Krem Önerileri

Krem denince insanların aklına genellikle yağlı kremler gelmektedir. Ancak yağlı cilt bakımında yağlı krem kullanmak oldukça zararlıdır. Bu nedenle mutlaka su bazlı nemlendiriciler kullanmanız gerekmektedir.

Yağlı ciltler için nemlendirici krem alternatifleri oldukça fazladır. Bu kremleri dermatologlara ya da bakım ürünleri satan mağazalara giderek bulabilirsiniz. Yağlı da olsa her cildin neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle cilt bakımı rutinlerinizde nemlendirici krem olması çok önemlidir. Cildiniz yağlı olduğu için neme ihtiyacı olmadığını asla düşünmemeli ve bu kremleri satın alarak kullanmalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al