Web sitemize hoşgeldiniz.

Tütsü Nasıl Yapılır?

18 Haziran 2019

Tütsü yapımı ve yakımı, pek çok kişinin hakkında bilgi sahibi olmak istediği uygulamalar arasında yer almaktadır. Özellikle son dönemde tüm dünyayla eş zamanlı olarak ülkemizde de giderek artan meditasyon ve yoga uygulamalarının akabinde giderek popülerleşen tütsü ürünlerinin kullanımı, geniş kitlelere ulaştıkça internet üzerinden bu konuyla ilgili olarak araştırmalar yapılması da kaçınılmaz olmaktadır. Yakıldıkları ortama verdikleri hoş kokular ve söz konusu ortamın negatif enerjiden arındırılmasını sağlama faydaları gibi pek çok avantajı bulunan tütsüler, sentetik yollarla elde edilebildiği gibi doğal yollar ile de kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu noktada internet üzerinden son dönemde sıkça sorulan tütsü nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını ve organik tütsüler hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Doğal yollar ile tütsü elde etmek isteyen kişiler, yüzyıllar boyunca antik medeniyetlerden bu yanan kullanılan ve bilinen yöntemleri uygulamaya koyabilirler. Zira doğal yollarla tütsü yapılabilmesi için bu yöntemler dışında başka bir alternatif yollardan bahsetmek mümkün olmamaktadır.

Doğal Tütsü Nasıl Yapılır?

Kullanım tarihi asırlar öncesine tekabül eden tütsüler, doğal yollarla ve sentetik yollarla elde edilebilmektedir. Ancak organik tütsü yaparak evde kendi imkanlarıyla bir tütsü imal etmek isteyen kişiler de geçmişten bu yana kullanılan yöntemleri adım adım uygulayarak başarılı sonuçları elde edebilirler. Nitekim tütsülerin tarihte ilk olarak kullanılmalarında da doğal yollar ile tütsü yapımı söz konusu olmuştur.

Doğal tütsülerin yapımında birtakım bitkilerin gövde ve çubuklarının aromatik yağlar ile karıştırılmasından yararlanılmaktadır. Bu noktada yağ ile tütsü nasıl yapılır sorusunun yanıtını ve söz konusu yöntemin uygulanışında dikkat edilmesi gereken tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Organik Tütsü Yapımı Aşamaları

Organik yani doğal bir şekilde tütsü elde etmek isteyen kişilerin öncelikle doğada bulunan bitki veya çiçek özlerini bir kapta karıştırarak dövmesi gerekmektedir. Birbiri ile girift bir hale getirilen yani iyice harmanlanan bu karışım, yine organik bitki ve ağaçlardan elde edilen aromatik yağların yardımıyla yoğrularak bir araya getirilir. Bu bağlamda ağaçların reçinesinden faydalanmak mümkün olmaktadır. Bu sürecin sonucunda söz konusu elde edilen karışım itinayla bambu çubuklarına sarılarak bir müddet kurutulmaya bırakılmalıdır. Bu işlemlerin akabinde pek çok bitki ve bileşenin bir araya geldiği kokulu çubuklar kolaylıkla elde edilebilmektedir.

Tamamen doğal olarak elde edilen yani bileşenleri içinde hiçbir kimyasal maddenin bulunmadığı tütsüler, yaydıkları kokular ile sentetik muadillerine göre çok daha sağlığa faydalı olduğu görülmektedir. Bu sebeple tütsülerin her zaman doğal yani organik yöntemler ile elde edilmiş olanlarının tercih edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Sentetik ve Organik Tütsü Farkı

Sentetik ve organik tütsü arasındaki farklar temelde fiyat farkı olarak öne çıkmaktadır. Zira sentetik olarak fabrikasyon yöntemleri ile üretilen tütsüler, doğal yöntemler ile üretilen muadillerine nazaran çok daha düşük fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Bunun yanında her yüksek fiyata sahip olan tütsülerin de organik olduğundan bahsetmek mümkün olmamaktadır. Dolayısıyla doğal yöntemler ile elde edilen organik tütsülerin üzerlerinde bu aşamalar ile üretilip müşterilere sunulduğuna dair birtakım ibarelerin bulunması temel koşuldur.

En Uygun Fiyatlı Organik Tütsüler

Tütsü nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermişken bu işlemler ile vakit harcamak yerine en doğal bitkilerin özlerinden elde edilen tamamen organik tütsüleri, internet üzerinden faaliyet gösteren firmamızın müşterilerimize sunmuş olduğu seçenekler arasında değerlendirerek kolaylıkla satın alabilirsiniz. Firmamız internet üzerinden 7 gün 24 saat hizmet vererek bu alan müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir. https://www.arkadastobacco.com/tutsu-nasil-yakilir linkimizi de inceleyiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al