Web sitemize hoşgeldiniz.

Türk Ünlülerin Cilt Bakımı

İnsanlar genellikle Türk ünlülerinin ciltlerinin nasıl bu kadar pürüzsüz olduğunu ve genelde estetik kullandıklarını düşünmektedir. Evet pek çok ünlünün estetik sayesinde bu kadar güzel olduğunu söyleyebiliriz. Fakat birçoğu da evde yapılabilen çok basit uygulamalarla ciltlerinin bu kadar güzel olmasını sağlamaktadır. Gelin bu uygulamalara bizler de göz atalım.

Türk Ünlüler Cilt Bakımında Hangi Ürünleri Tercih Ediyor?

Şimdi bu başlığı attığım için direkt olarak aklınızda pahalı cilt bakım ürünleri gelecektir. Fakat Türk ünlülerin cilt bakımı için kullandıkları ürünlerin en başında su gelmektedir. Evet yanlış duymadınız: Su!

Ciltlerinin güzellikleri hakkında yorum yapan ünlülerin genel olarak bol bol su içtiklerini görüyoruz. Yani su içmenin her şeye olduğu gibi cilt güzelliğine de çok fazla katkısı olduğunu söyleyebilirim. Yani pürüzsüz ve canlı görünen bir cilt istiyorsanız öncelikle su içmeniz gerekmektedir. Günlük olarak 2-3 litre su içmek, cildinizin çok güzel ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Türk ünlülerin cilt bakım ürünlerine baktığımızda ise aslında hepimizin kullanabileceği çok yaygın ürünler olduğunu görüyoruz. Yani aslında ünlülerin kullandığı ürünlerden ziyade bu ürünleri nasıl kullandıkları önemli.

Türk Ünlülerin Cilt Bakım Rutinleri

Uzmanların güzellik sırlarına göz attığımız zaman öncelikle cildin temiz tutulmasının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Çünkü cildimizi ne kadar temiz tutarsak, sivilce ve siyah nokta oluşumunun da o kadar önüne geçmiş oluruz. Bu açıdan bakarsak cilt bakımı rutinlerimizdeki temizlik evresinin ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.

Ünlülerin cilt bakım rutini ise genellikle şu şekilde ilerliyor:

  • Temizleme jeli ya da peelinglerle yüz temizliği
  • Tonikleme
  • Nemlendirme

Yani toplamda 3 aşama var. Ünlüler bıkmadan usanmadan her gün hatta mümkün olduğunca günde 2 kere bu aşamaları uyguluyor. Böylece bebek gibi ciltlere sahip oluyorlar.

Türk ünlülerin cilt bakımı konusunda aslında ne kadar basit yöntemler uyguladığını yeterince anlattığımı düşünüyorum. Yani cildinizin güzel görünmesi için bir sürü para döküp pahalı markalardan kremler ya da cilt bakım ürünleri almanıza hiç gerek yok. Yüzünüzü temiz tutup bol bol su içseniz bile değişimi fark edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al