Web sitemize hoşgeldiniz.

Tibet Diyeti

5 Haziran 2018

Özellikle bayanlar tarafından bir hayli fazla takip edilen diyet listesinin içerisinde, ön plana çıkan Tibet diyeti, bu diyeti uygulayan bayanlar tarafından mucize diyet olarak adlandırılmaktadır. Bayanların bu konuda pek de haksız oldukları söylenemez.

Tibet diyetinin genel özelliklerine bakıldığında karşımıza şu başlıklar çıkıyor:

  • Tibet diyetinin uygulama süresi beş gündür. Beş günden ne bir fazla, ne bir eksik uygulanmalıdır.
  • Tibet diyeti ayda sadece bir kez uygulanmalıdır.
  • Tibet diyetinde diğer diyetlerden farklı olarak sabahları maden suyu ve meyve suları, akşamları da sebze suyu içilmesi gerekliliği vardır.

Tibet diyeti beslenme öğünleri:

  • Sabah kahvaltısı: Süt, peksimet, maden suyu, elma, portakal, elma suyu, bir dilim kızarmış ekmek (listeden bir adet içecek ve bir adet yiyecek seçilebilir)
  • Öğle yemeklerinde, az zeytinyağlı sebze yemekleri, ızgara balık, bol salata, yoğurt tercihleri yapılabilir. (Bir adet ana yemeğin yanına 2 adet yardımcı destek)
  • Akşam yemeklerinde yine maden suyuyla birlikte meyve, domates suyu, baklagillerden kuru fasülye hatta peynir bile yenebiliyor.

Tibet diyeti incelendiğinde çok önemli bir özelliği çok hızlı bir şekilde yağ yaktırıcı rolünün olmasıdır. Bunun yanında diyetin, antioksidanlara karşı yapısı nedeniyle vücuttaki toksinleri atıcı özelliği de çok değerlidir. Birkaç ay üst üste uygulandığında, vücuttan atılan toksinler cilt başta olmak üzere birçok noktada rahatlamaya neden olacaklardır.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al