Web sitemize hoşgeldiniz.

Ozonla Cilt Bakımı Yaptıranlar Memnun Kalıyor Mu?

27 Eylül 2018

Cilt bakımı yaptırmak, cildimizi her zaman taze ve genç tutmak için çok önemlidir. Ancak pek çoğumuz cilt bakımı yaptırmayı ihmal ediyoruz ne yazık ki. Aslında teknolojinin gelişmesi ile birlikte, cilt bakımı konusunda da pek çok yenilik olmuştur. Bunlardan biri de ozonla cilt bakımıdır. Ozonla cilt bakımı yaptıranlar bu konuda ne kadar memnun kaldıklarını her zaman belirttikleri için normal olarak insanların da bu bakımı merak ettiklerini söyleyebilirim.

Ozonla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İlk olarak ozonla cilt bakımının nasıl yapıldığından bahsedeceğim. Artık hastanede cilt bakımı yapan dermatologlar olduğu için pek çok kişinin hastaneleri daha fazla tercih ettiğini söyleyebilirim.

Ozonla cilt bakımı yapılırken ilk aşama cildin tonik ve temizleyicilerle temizlenme aşamasıdır. Bu aşamanın çok önemli olduğunu söyleyebilirim çünkü cildiniz güzelce temizlenmezse, ozon tedavisi de hiçbir işe yaramamaktadır. Hatta temizleme aşamasının da cilt tipine uygun olarak yapılması da çok önemlidir.

Temizlik işleminden sonra da ozon buharı ile birlikte bakım aşamasına geçilir. Bu durum bazen farklı olabilmektedir. Yani kullanılan cihazların farklı farklı olduğunu söyleyebilirim.

Ozon işlemi de tamamlandıktan sonra nemlendirme aşamasına geçilir ve cilt bakımı tamamlanmış olur. Cilt bakımı sonrasında da cildinize iyi bakmanız ve bu bakımı düzenli olarak yaptırmanız çok önemlidir.

Ozonla Cilt Bakımı Faydaları

Ozonla cilt bakımı yaptıranların da söylediklerine bakarak aslında bu yöntemin ne kadar faydalı olduğunu kolaylıkla anlayabiliriz. Düzenli cilt bakımı yaptıranlardansanız sizlere mutlaka ozonla cilt bakımını öneriyorum. Neden derseniz, yanıtları şöyle:

  • Ozon, hücreleri yeniler ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Hücre yenileme özelliği sayesinde ciltteki yaraların en kısa sürede iyileştirilmesini sağlar.
  • Cildin en küçük noktasını bile temizler böylece akne oluşumunu da engellemiş olur.
  • Makyaj temizleyici olarak kullanılabilir.
  • Nemlendirici özelliği sayesinde cildinizi nemlendirir.
  • Ciltteki kızarıklık ve şişliklere iyi gelir.
  • Böcek ve sinek ağrılarını geçirir.
  • Ergenlik sivilcelerin en hızlı şekilde geçmesini sağlar. Hatta ergenlikten kalan sivilce izlerini de en kısa sürede pürüzsüz hale getirir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al