Web sitemize hoşgeldiniz.

Mobilya Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya bir evin en olmazsa olmazlarından biridir. Her kişinin belirli bir zevki vardır ve bunu en iyi ev mobilyalarına yansıtmaktadır. Zira kim mobilyalarının şık ve gösterişli olmasını, kendi zevkini yansıtmasını istemez ki?

Mobilya satın alırken sadece şıklık ve zarafete dikkat etmek doğru olmaz. Mobilyalar üzerlerinde bol bol vakit geçireceğimiz şeyler olduğundan rahatlık ve huzuru vermeli aynı zamanda da kullanışlı olmalıdırlar. Tam tersi bir durumda ise mobilyalar sırt ve beli desteklememesi durumunda adale bel ve sırt ağrılarına neden olabilmektedir. Zira kim yorgun argın eve geldiğinde mobilyaları üzerinde tüm yorgunluğunu atmak istemez ki?

Her kişinin mobilyalardan beklentisi farklıdır. Sağlam, uzun yıllar kullanılabilecek, ömürlü, ergonomik, şık, rahat, konforu sağlayan, dekorasyonuna uyumlu mobilyalar herkesin tercihidir. Tüm bu durumlar mobilya satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

Mobilya satın alınırken çok önemli bir husus daha vardır ki bahsetmeden geçmek olmaz. Mobilya alırken mutlaka aile bütçesine dikkat edilmelidir. Bu durum dikkate alınarak yapılan mobilya alışverişleri ileride oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçecektir. Bir mobilya eğer eskimiş ve artık kullanılamayacak duruma gelmişse satın alınmalı, satın alınırken de ekonomi ön planda tutulmalıdır. Bu nedenle bir mobilyanın ne derece sağlam olduğu oldukça önemlidir. Bunun yanında diğer mobilyalarla uyum, evdeki kapladığı alan, şıklık ve rahat olması da es geçilemeyecek durumlar arasındadır.

Mobilya alındıktan sonra nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi almak ve kullanım kılavuzundan yararlanmak oldukça önemlidir. Mobilya seçmeden önce cilasının düzgün olup olmadığı, kullanılan ağacın cinsi, birleşme yerlerindeki sağlamlık da ayrıca dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Ayrıca mobilyanın döşemelerinde kullanılan kumaşların terletmeyen, kolay temizlenebilen ve yakmayan cinsinden olması da son derece önemlidir.

Kısaca dikkat edilmesi gereken hususları sıralayacak olursak;

  • Mobilya diğer mobilyalarla son derece uyumlu olmalı dekorasyonu bozmamalıdır.
  • Ürünlerin mutlaka garantisi ve garanti belgesi olmalıdır.
  • Kullanım kılavuzu bulunmalıdır.
  • Mobilya sipariş ederken satıcıyla bir sözleşme yapılmalı.
  • Şık, rahat, konforlu, ergonomik, kullanışlı, sağlam, uzun ömürlü olması gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al