Web sitemize hoşgeldiniz.

Mısır Kabuğundan Sepet Nasıl Örülür?, Yüksek Kaliteli Yapmak Mısır Kabuğu Sepeti

Özellikle Rize’de karşımıza çıkan mısır koçanları çok farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Son yıllarda popüler olan hasır sepetlerin bazıları da işte bu mısır koçanlarının yaprağından üretiliyor. Mısır koçan yapraklarından üretilen ipler hem doğal hem de dayanıklı olduğu için sepet üretimi için son derece ideal oluyor. Mısır kabuğundan sepet nasıl örülür diye merak ediyorsanız siz de ayrıntılı yapımının anlatıldığı yazımızı okuyabilirsiniz.

Çöpe gitmeden önce değerlendirmeyi düşünebileceğiniz ürünler arasında yer alan mısır kabukları hem yaratıcılığınızı körükleyecek hem de size çok eğlenceli bir uğraş kazandıracaktır. Özellikle vintage dokunuşları seviyorsanız siz de bu sepetlerin vakit kaybetmeden nasıl yapıldığına bakabilirsiniz. Mısır kabuğundan sepet nasıl örülür için sepet örgü modellerine ve hasır çantalara da göz gezdirebilirsiniz.

Mısır Kabuğundan Bebek Nasıl Yapılır?

Rattan çanta nasıl yapılır sorusuna cevap olarak da anlatacağımız bu mısır kabuğu çantaları çok ilgi görmektedir. Mısır kabuğundan bebek yapımı nasıl yapılır sorusu için adımları inceleyelim:

  • Mısır kabuğunu haşlayın. Ardından üst kısımdan yaklaşık üç inç uzağa yerleştirin. Küçük, yuvarlak bir kafa yaparak katlayın. Bir tel bükün ve kravat olacak kısmı, boynun hemen altına sarın.
  • Yaklaşık iki inç genişliğinde, ikinci mısır kabuğu bir şeridi yırtarak alın. Kolları çıkarmak için bu şeridi gevşekçe döndürün. Kafanın altındaki mısır kabuğu içinde iki küçük delik açın. Kolları bu deliklerden geçirin.
  • İkinci bağı kolların altına sıkıca sarın, mısır kabuğu katlanır, böylece arka yaprak beli oluştururken eteğe yapışır.
  • Mısır kabuğu bebeğinin eteğini havluların üstüne, kollarını ve başını kenara yapıştırın.
  • Birkaç gün sonra, mısır kabuğu bebeğiniz tamamen kuruduktan sonra, onu dışarı çıkarın ve kollarını ve eteğin altını makasla kesin. Tel kıvrımlarını sökün ve renkli nakış ipliği ile boyun ve beli yeniden sarın. Bir yüz çizmek ve eteğinde süslemek için işaret kalemlerini kullanın.

Mısır Kabukları Nasıl Değerlendirilir?

Mısır kabukları sadece çantalarla değil aynı zamanda bebekler, sepetler ve daha sayabileceğimiz pek çok farklı ürünle de değerlendirilebiliyor. Kurutup suda beklettiğiniz bu kabuklar sayesinde farklı ürünler yaparak yaratcılığınızı konuşturuyor ve çöpe gidecek bir ürünü harika bir biçimde değerlendirerek doğaya kazandırmış oluyorsunuz. Siz de el işlerinde ustalığınızı göstermek için mısır kabuğundan ürün yapmayı deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al