Web sitemize hoşgeldiniz.

Misinalı Şişle Bere Nasıl Örülür?, Misinalı Şiş ile Dikişsiz Kolay Bere Yapımı

Kış aylarının gelmesiyle beraber sevdikleriniz ve kendiniz için bere yapımı modellerine bakabilirsiniz. Misinalı şişle bere nasıl örülür merak ediyorsanız bunun için ayrıntılı yapım videoları izleyebilir ve bereyle takım olacak atkı, şal gibi modeller de örebilirsiniz. En pratik örgü modellerinden biri olan misinalı şişle bere yapımı hızlı ve kolay sonuca ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle örgüye yeni başlayanlar hanımlar da bu modeli örnek alarak kendisine bere örebilir. Eğer ilk kez bir bere yapacaksanız küçük modellerden başlamak daha akıllıca olduğu için çocuğunuza ya da bebeklere bere örebilirsiniz. Üstelik fazla iplik gitmeyeceği için evde geçen kıştan kalan yünlerinizi bereyle değerlendirebilirsiniz.

Misina Şiş Kullanarak Bere Nasıl Yapılır?

Misinalı şişle kazak nasıl örülür sorusu için bere yapımında dikkat etmeniz gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle uygun yün ve şişi birbiriyle uyumlu olacak şekilde almalısınız. Çok kalın iplerle misinalı şişte zorluk çekebilirsiniz.
  • 88 ilmek olacak bere için 2 ters 2 düz 28 sıra boyunca örmeniz gerekir.
  • 20 cm kadar ördükten sonra kesme işlemine başlıyorsunuz.
  • Misinalı şişte yapacağınız sayıdan her zaman bir fazla ilmek atmayı unutmamanız gerekiyor.
  • Misinalı şişe ayraç takmayı ve ayracı sürekli takip etmeyi unutmamanız gerekir.
  • Dilerseniz bere bittikten sonra uç kısmına ponpon, püskül gibi eklentiler yapabilir ve berenizi daha neşeli bir hale getirebilirsiniz.

Misinalı şişle bere nasıl örülür sorusunun cevabı için yukarıdaki ayrıntılı yapım tekniğini örnek alabilirsiniz. Misinalı şişle örgüye başlamadan önce örnek resimlere bakabilir ve dilerseniz farklı renk iplikleri bir arada kullanabilirsiniz.

Bebeklere Bere Örerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Bere ve çorap gibi çok fazla iplik gerektirmeyen modeller genellikle evde arta kalan yünlerden yapılabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta bereyi ya da çorabı kim için yaptığınızdır. Çünkü bir bebeğin cildi her zaman yetişkinlere göre daha hassas olacağından arta kalan yünler onlara uygun olmayabilir. Cildi kızarmaya ve kaşınmaya müsait olan bebekler bazı yünlerden etkilenebilir. Bu nedenle bebeğinize bere yapmak istiyorsanız evdeki yünleri değerlendirmek yerine yeni bir yün almalı ve bunun % 100 doğal iplik olduğuna da emin olmalısınız. Yuvarlak şişle bere yapımı hakkında bilgi alarak bebeklerinize yumuşak yuvarlak bereler örebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al