Web sitemize hoşgeldiniz.

Makrome Bileklik Nasıl Örülür?, Makrome Bileklik Nasıl Yapılır?

Hem çocukların hem de gençlerin bu sene favori aksesuar ürünlerinden biri olan makrome bileklikler çok fazla takı dükkanında karşımıza çıkan ürünlerden biriydi. Oysa evinizde makrome iplerle kendi kendinize yapabileceğiniz bu bilekliklerin yapımı da son derece eğlenceli ve kolay. Makrome bileklik yapımı Derya Baykal programında da dikkat çeken modellerden biridir. Makrome iplikler sayesinde istediğiniz renk ve çeşitlilikte bileklikler yapabilir, bu bileklikleri spor kombinlerinizle ya da diğer kıyafetlerinizle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Makrome bileklik nasıl örülür sorusu için resimli anlatımlara bakabilir ya da örnek videoları izleyerek nasıl yapıldığını daha detaylı olarak anlayabilirsiniz. Sadece kendiniz için değil, sevdiklerinize el emeği bir ürün vermek istiyorsanız bu bileklikler son derece uygun bir seçim olacaktır diyebiliriz.

Makrome Bileklik Nasıl Yapılır?

  • En az iki renkli olacağı için iki farklı makrome ipi seçmeniz gerekiyor. Eğer bu ipten bulamazsanız alternatif olarak 1mm kalınlığında herhangi bir iple de bu bilekliği yapabilirsiniz.
  • Tek taraflı bileklik yaoacaksanız 45 cm uzunluğa sahip 3 adet ip parçası kesmeniz gerekir. Farklı bir renkte 1.5 metrelik bir ip daha kesmelisiniz. Bu ip öreceğiniz ip olacağı için daha uzun oluyor.
  • 10 cm üstte kalacak şekilde iplere düğüm atmalısınız. Çatal ipne kullanarak iplerin sabit durmasını sağlayabilirsiniz.
  • Farklı renklerdeki ipi alarak üstten alta çevirmeli ve içinden geçirmelisiniz. Ardından ipi yukarı doğru çekmelisiniz. Düğümü de iyi sıkmayı unutmamalısınız.
  • İlk düğümü yaptıktan sonra aynı şekilde tek renk olan ipi sola almalısınız.
  • Bileklik üzerinde V harfinde desenler oluştuğunu göreceksiniz. Bu işlemleri tekrar ederek bileklik boyunu istediğiniz şekilde ayarlamalısınız.
  • İpler istediğiniz uzunluğa geldikten sonra kesmeli ve uçlarına düğüm atmalısınız. Sabitledikten sonra kesmeyi unutmamalısınız.

Makrome bileklik nasıl örülür sorusu için yukarıdaki yöntemi izlediğinizde çok kısa sürede renk renk onlarca bileklik örebilirsiniz.

Makrome Bileklikler Nelerle Kombinlenir?

Makrome bileklikler yazının başında da söylediğimiz gibi yazlık kıyafetler, elbiseler, spor kombinler ve daha birçok kıyafetle uyum sağlayan bilekliklerdir. Üstelik bileğinize göre ayarlanabilir olması da en büyük avantajıdır. İstediğiniz renkte makrome ipler alarak siz de evinizde örmeye başlayabilirsiniz. Makrome bileklik malzemeleri alarak siz de örmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al