Web sitemize hoşgeldiniz.

Lora Şapka Nasıl Örülür?, ADIM ADIM ÖRGÜ LAURA ŞAPKA ÖRGÜ

Çocuklara ve bebeklere çok yakışacak bir model olan lora şapkalar laura şapka olarak da bilinmekedir. Özellikle nostaljik kıyafetleri seven ve bebeklerini ya da çocuklarını retro giydirmeyi seven anneler için favori örgü modellerinden biri olan lora şapkalar pratik yapımı ile hızlı bir şekilde görebileceğiniz bir model olacaktır. % 100 doğal iplikler ile öreceğiniz bu bebek şapkalarının boyunu ve enini bebeğinizin yaşına göre ayarlayabilirsiniz. Lora şapka nasıl örülür merak ediyorsanız detaylı anlatımımıza bakabilirsiniz.

Lora Şapkanın Yapılışı Nasıldır?

İngiliz bebek beresi olarak da geçen bu retro model şapkanın yapılışı şu şekildedir:

  • Ön yüzünde fırfır gelen bu şapkaya başlamak için 120 ilmekle başlıyorsanız. 120 ilmek haroşo başladıktan sonra 4 sıra örmelisiniz.
  • 4 sıranın sonunda ikişer ikişer kesmeli ve 60 ilmeğe indirmelisiniz.
  • Büzgü olduktan sonra tepesini haroşo örmelisiniz. Ensenin boyu kadar ördükten sonra yanlara gelmeli ve keserek sivri bir görüntü vermelisiniz.
  • Sivri kenarları birleştirdikten sonra fiyonk olacak şekilde birleştirmelisiniz.
  • Bağlama kısımlarını istediğiniz uzunlukta yaptıktan sonra kesme işlemini yapın.

Lora şapka nasıl örülür sorusu için dikkat edeceğiniz bu örgü modelinde işlemlerin eklemeyle yapıldığını anlamalısınız. Yani parçaları birleştirmek yerine tümden bir örgü metodunun izlendiği bu şapka başlarda karmaşık gibi gözükse de aslında son derece pratik ve kolaydır. Sadece birkaç saat içerisinde tamamlayabileceğiniz şapkalar hem erkek bebeklere hem de kız bebeklere kolaylıkla olacaktır. Lora şapkaları tamamlamadan önce resimli anlatımlara ya da videolara da bakabilirsiniz.

Bebeklere Şapka Örerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lora şapka örülüşü dışında diğer bebek şapka modellerinin örülüşüne de bakabilirsiniz. Bebeğiniz için şapka örecekseniz bere yapımlarında kullanılan yünlerin hepsinin % 100 doğal iplik olduğunu görebilirsiniz. Çünkü aşırı hassas olan bebel cildi yünlerden dolayı kızarabilir ve zarar görebilir. Özellikle cilde doğrudan temas edecek lif, bere, çorap gibi kıyafetlerde daha dikkatli olunmalı, iplik seçimi konusunda özenli davranılmalıdır.

Siz de kendi bebeğiniz için ya da sevdiklerinizin bebeği için hediye olarak şapka örüyorsanız aldığınız yüne dikkat etmelisiniz. Yünlerin cinsine ve rengine karar verirken kaliteli bir marka olmasına da özen göstermelisiniz. Mümkünse örgü tamamlandıktan sonra sıcak suda yıkadıktan sonra bebeğinizde kullanmalısınız.

 

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al