Web sitemize hoşgeldiniz.

Lif Nasıl Örülür Kolay, Basit Lif Örneği Yapımı

10 Kasım 2018

Özellikle hanımların çok fazla ilgisini çekecek olan lifler pratik örgüsü ve kolay yapılışı ile dikkat çekecektir. Kısa sürede eskiyen liflerinizin yerine örebileceğiniz lifler hem günlük kullanım için uygun olacak hem de bebekleriniz ya da çocuklarınız için yumuşak bir temizlik sağlayacaktır. Lif nasıl örülür kolay resimli anlatımlara bakarak da aşama aşama nasıl örüldüğünü daha yakından inceleyebilirsiniz.

Lif Örgüsünün Yapılışı Nasıldır?

Lif nasıl örülür video içerikleriyle de anlatılmıştır. Ancak detaylı olarak anlattığımız adımları uygulayarak da lif örebilirsiniz.

  • Sarı ve beyaz iplik kullanarak yapacağınızı düşünürsek öncelikle 5 beyaz, 5 sarı olacak şekilde fıstık zinciri yaparak örgüye başlamanız gerekir.
  • İlk katı yaptıktan sonra son kullandığınız renk hangisiyse onunla başlamanız ve tekrar 5 sarı, 5 beyaz, 5 sarı 5 beyaz şeklinde ilerlemeniz gerekir. Üçlü fıstık örgülerinden sonra ikinci kata geçersiniz.
  • Son kullandığınız rengi ikinci katta da başlangıçta kullandıktan sonra fıstık örgüleri tamamlayabilirsiniz.
  • Dört kat bu şekilde devam ettikten sonra beşinci kata geçiş esnasında son rengi kullanmak yerine hangi renkle bitirdiyseniz diğeriyle başlamanız gerekiyor. Bundan sonra öreceğiniz 3 katı beşinci kattaki renklere uyarak örmeniz gerekiyor.
  • Dokuzuncu sıraya geldiğiniz zaman ipliklerin yerini yine değiştirmeniz gerekiyor. Dört kat ördükten sonra on üçüncü sırada iplik renklerin yerini değiştirerek sonraki katları da örmelisiniz. Örümcek örügüsü kullanarak lifi çevrelemeli ve işlemi tamamlamalısınız. Daha çok lif modeli görmek için diğer seçeneklere de bakabilirsiniz.

Lif nasıl örülür kolay yolu nedir gibi sorulara cevap vermek istiyorsanız siz de pratik desenlere ve modellere bakarak kısa sürede ortaya bir lif çıkartabilirsiniz. Eskiyen lifleri kullanmak ve yenisini almak yerine bu pratik örgü modelleri çok işinize yarayacaktır.

Bebek Lifi Örerkek Nelere Dikkat Etmelidir?

Bebeklerin cildinin çok daha hassas ve alerjen etkilere çok daha açık olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle bebekler için örülen kazak, hırka ve benzeri kyafetler her zaman % 100 doğal ipliklerle yapılır. Özellikle de lif gibi doğrudan bebeğin tenine temas edecek ürünlerin örülmesi için de hassasiyet gösterilmeli ve % 100 doğal iplikler kullanılmaya özen gösterilmelidir diyebiliriz. Bu durum sadece bebekler için değil, çocuklar için de geçerlidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al