Web sitemize hoşgeldiniz.

Kazak Nasıl Örülür Erkek, ERKEK KAZAK NASIL ÖRÜLÜR BAŞTAN SONA ANLATIMLI

Kışın zamanınızın çoğunu örgüye ayırıyorsanız mutlaka örmeniz gereken modellerden biri de erkek kazakları olacaktır. Erkek kazak modelleri birbirinden farklı olsa da kendi yeteneğinizi ve tarzınızı belirleyerek yepyeni bir tarzda kazak da örebilirsiniz. Reglan kollu kazaklar özellikle son senelerin modası haline gelmiştir. Siz de sevdiğiniz renklerde sevdiklerinize hediye olarak örebileceğiniz bu kazakların nasıl yapıldığına detaylı olarak bakabilirsiniz. Kazak nasıl örülür erkek desenleri için dergilerde ve internette çok sayıda desen göreceksiniz.

Erkek Kazağının Yapılışı Nasıldır?

3 numaradan 5 numaraya kadar ipinizin kalınlığına göre seçeceğiniz şişlerle kazağı hemen örmeye başlayabilirsiniz.

  • Erkek kazak kaç ilmekle başlanır sorusu için kazağın arkasını anlatabiliriz. Kazağın arkası için 90 ilmek atmalı ve 1 ters, 1 düz 14 sıra şeklinde örmelisiniz.
  • 6 ters 4 düz ve 6 ters 4 düz olarak devam etmelisiniz.
  • 52 cm koltuğa kadar ördükten sonra 24 cm kol evi, 67 cm de tam boyu olacak şekilde tamamlamalısınız. Eni de 44 cm olacaktır.
  • Arka kısım için yaka kesimi istemiyorsanız 4 sıra bimeye akın 5,4,4 şeklinde kesmelisiniz.
  • Ön kısmın örülüşü için arka ile aynı ölçülerde kol kesimi işlemi yapmanız gerekir.
  • 62 cm koltuktan sonrası için 7 örnek sıra olacak şekilde yakayı kesmelisiniz.
  • 10 ilmek bedenin ortasında kalacak biçimde her sırada kesme işlemi yapmalısınız.

Kazak nasıl örülür erkek modeli için önün ve reglan kolun kesilişini de öğrenmelisiniz. Kollar 52 cm olduktan sonra kesmeye başlayabilirsiniz.

Erkek Kazak Modelinde Kol Örülüşü Nasıldır?

Kolların eni 34 cm, arka kısmı 24 cm olacak şekilde örülmelidir. Kol boyu ise 70 cm olmalıdır. 42 ilmekle başlayabilir ve önce lastik kısmını örebilirsiniz. Sonrasında 4 ilmek arttırarak 46 ilmekle devam etmeniz gerekir. 10 sırada bir ilmek arttırın ve bunu 64 ilmeğe gelinceye kadar yapın. Koltuktan 3 ilmek kestikten sonra reglan kesime başlayabilirsiniz. Ön kesiminin karşılıklı olmasına dikkat etmeniz de önemlidir. Kol kesimini bitirdikten sonra kazağın parçalarını dikebilir ve ortaya harika bir erkek kazağı çıkartabilirsiniz. Elişi erkek kazak modelleri arasından bütün bir kış giyilebilecek olan bu model şıklığı ile göz dolduracaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al