Web sitemize hoşgeldiniz.

Kazak Nasıl Örülür Açıklaması, Bisiklet Yaka Kazak Örgü Yapılışı

Kendi becerinizi kullanarak sevdiklerinize ya da kendinize kışlık kazak örmek istiyorsanız tam da mevsiminde olduğumuzu söyleyebiliriz. Kazak nasıl örülür açıklaması hakkında pratik bilgiler alarak siz de gereken malzemelerle, renk renk, beden beden kazaklar örebilir ve tamamen istediğiniz modeli yaratabilirsiniz.

3 Parça Kazak Modelinin Yapılışı Nasıldır?

3 parça örgü kazak modeli pratik yapımı nedeniyle en çok tercih edilen modellerden biridir. Özellikle örgüye yeni başlayanlar için son derece kolay olduğunu söyleyebileceğimiz model kısa zamanda biteceği için size pratik gelecektir. Sadece düz ya da sadece haroşo olarak yapabileceğiniz bu modele yenilikler getirebilir ve kendi tarzınızı konuşturabilirsiniz. Bayan kazak nasıl örülür sorusu için aşağıdaki anlatıma bakabilirsiniz:

  • 3 parçadan oluştuğunu söyleyebileceğimiz bu kazağın sonunda parçaları birleştirip dikmeniz gerekecek.
  • Ön parçasını yapmak için 70 cm olacak şekilde şişe ilmek atmalısınız. Haroşo ördükten sonra 90 cm uzunluğa gelene kadar örmeye devam etmelisiniz.
  • Arka kısım için de önle aynı ilmek sayısını atmalı ve arkasını 120 cm uzunluğa gelecek kadar örmelisiniz.
  • Yaka kısmı için 70×40 cm olacak şekilde bir parça örmeniz gerekecektir.
  • Birleştirme işlemi esnasında kol açıklığı bırakmayı unutmamalısınız. Boğaz kısmını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kazak nasıl örülür açıklaması ile resimlerine baktığınız zaman önü kısa arkası daha uzun olan bu modeli çok şık bulacak ve dilerseniz kol da öreren uzun kollu olacak şekilde giyebileceksiniz. Dilerseniz kol açıklığı bıraktıktan sonra içine gömlek ya da bluz giyerek de kullanabilirsiniz.

Kazak Örerken Nasıl Yün ve Şiş Kullanılır?

Kazağın kalınlığı, seçilen ip ve örgü modeline göre şiş numarası belirlenmelidir. Son yıllda büyük örgüler moda olduğu için kalın ipler ve 6 numaradan daha büyük şişlerle örülen kazaklar tercih edilmektedir. Ancak daha triko havasında bir kazak örmek isterseniz o zaman ince şişlere ve daha ince ipliklere yönelmeniz gerekir. Alerjiniz varsa ya da cildiniz hassassa % 100 doğal yün ipleri kullanmanız tavsiye edilir. Özellikle de bebeklere ve çocuklara örülen kazak ve diğer örgü modelleri için bu doğal ipliklerin tercih edilmesinde yarar olduğunu söyleyebiliriz. Kolay kazak örme işlemi için yukarıda anlattığımız yöntemi deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al