Web sitemize hoşgeldiniz.

Karbonatla Cilt Bakımı Yapılır Mı?

24 Eylül 2018

Doğal ürünler ile cilt bakımı yapmak sizin için önemli bir durumsa muhakkak karbonatı da cilt rutininize eklemeniz gerekmektedir. Özellikle sivilceli ve yağlı ciltlerde dilediğiniz gibi kullanıma alabilirsiniz. Süreç içerisinde herhangi bir alerjik reaksiyonun meydana gelmemesi için kesinlikle öncesinde bilek içinize uygulama yapmanız tavsiye edilmektedir.

Yaş Aralığı: Her ne kadar doğal ürünleri kullanıyor olsanız da 18 yaşından küçük olan kişilerin bu yöntemi kullanıma almaması önerilmektedir. İdeal kullanım aralığı ise 25 yaş sonrası olarak belirlenebilir.

Ne İşe Yarar?

Karbonatla cilt bakımı cildinizde meydana gelen siyah noktaların ve sivilcelerin ortadan kalkması için büyük bir öneme sahiptir. Kullanan kişilerin ciltlerinin hassas yapıda olmaması da ayrıca dikkate alınması gereken detaylar arasındadır.

  • Karbonat limon cilt beyazlatma konusunda ortaya koyulan birçok teori bulunmaktadır. Evet karbonat ile cilt bakımınızı yaparak beyazlaşma elde edebilirsiniz. Cildinizde bulunan ölü derinin ortadan kaldırılması için en uygun yöntemlerin başında gelmektedir. Asitli bir yapısı olduğu için etkisini oldukça hızlı gösterecektir.
  • Aynı şekilde beyazlaşmak isterken cildinizde tahrişe de sebep olabileceğinizin ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Tam da bu nedenle hassas ciltte olan kişilerin olabildiğince az kullanmaları gerekmektedir.
  • Karbonat maskesi kullananlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığı zaan ne denli kapsamlı olduğu ortaya çıkmaktadır. Yağlı ciltlerin yağdan tam manası ile arınması için oldukça uygun seçenekler arasında bulunmaktadır.

Sivilceleri Yok Eder Mi?

Karbonatla cilt bakımı sivilcelerin yok edilmesi sırasında da kullanılabilmektedir. Sivilcelerden kurtulurken bir diğer yandan da nemlendirmeyi asla ihmal etmemelisiniz. Karbonat kullanımı cildinizin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle maske olarak ya da hafif bir temizlik işlemi sonrasında dahi mutlaka nemlendirme uygulamalısınız. Bu aşamada da isterseniz kozmetik markaları tarafından üretilen nemlendiricileri isterseniz de doğal ürünleri kullanabilirsiniz.

Karbonat limon sivilce yok ederken bu şekilde cildinizin nem dengesini de koruma imkanını elde edebilirsiniz. Bu ürünleri kullanmak kadar beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Ancak sağlam bir beslenme düzeni ile sorunsuz bir biçimde cilt sağlığınızı elde edebilir ve ışıl ışıl parlayan cilde sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al