Web sitemize hoşgeldiniz.

Ivana Sert

12 Haziran 2018

Ivana Sert, 25 Ekim 1979 tarihinde Sırbistan’ın Belgrat ilçesinde doğmuştur. Asıl adı  Ivana Smilijikovic olan güzel sanatçı 16 yaşına kadar bale ve piyona eğitimi almıştır. Sırbistanda katıldığı güzellik yarışması sonucunda “Belgrad Güzeli” seçilen Sert, ardından Miss Yugoslavya’ya katılır ve başarısının sonucunda Türkiye’de düzenlenen Miss Globe’a davet edilir. 2002 yılında Türkiye’ye yerleşen Sert bir röportajında, Türkiye’yi kendi ülkesi gibi benimsediğini ve bir tercih yapmak zorunda kalacak olsa kesinlikle Türkiye’yi seçeceğini belirtmiştir. Birçok yeteneği bünyesinde barındırmasına rağmen kariyerine mankenlik ile devam etmeye karar vermiştir. Mankenliğin yanı sıra stilist ve modacı olarak görev yapan güzel mankenin Nişantaşında “İkon” isimli bir mağazası vardır. Sex and City dizisinin başrol oyuncusu için tasarladığı yüzüğü de bu mağazada satışa sunmuştur. 2004 yılında ünlü iş adamı Yurdal Sert hayatını birleştiren Ivana, 17 Eylül 2013 tarihinde boşandı. Bu evlilikten dünyaya gelen Kayon Ateş isimli bir oğlu vardır.

Nur Yerlitaş, Hakan Akkaya, Uğurkan Erez gibi usta isimlerle çalıştığı proje “Bugün Ne Giysem?” (2010) programında uzun zaman jüri üyeliği yaptı. 2011 yılında Acun Ilıcalı, Azra Akın, Tan Sağtürk ve Sait Sökmen gibi isimlerin jüri üyeliğini yaptığı “Yok Böyle Dans” programında bir çok ünlü isimle beraber yarıştı. 2012 yılında Daikin klima reklamında oynadı. Aynı yıl yayınlanan Yalan Dünya dizisinin 34. bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. Show Tv ekranlarında başlayan En Büyük Show adlı programın sunuculuğunu yaptı. Ayrıca yine 2012 yılında “Bizimlesin” kitabını yayınladı. 2015 yılında Yapışık Kardeşler isimli komedi filminde İlker Ayrık, Suat Sungur ve Suzan Kardeş gibi isimlerle birlikte rol aldı.

2015’te Öykü Serterin sunuculuğu Uğurkan Erez ile paylaştığı moda yarışması Bu Tarz Benim’de juri üyeliği yaptı. 2016’da Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya ile İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yine jüri koltuğundaydı. 9 Mart 2017 tarihinde TV8 ekranlarında yayınlanan İşte Benim Stilim programının 7. Sezonunda jüri üyelerinden Nur Yerlitaş ile yaşadığı tartışma sonucunda işine son verilen İvana Sert, olaydan 3 gün sonra Nur Yerlitaş ile arasında yaşanan problemi çözmesinin ardından programa geri döndü.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al