Web sitemize hoşgeldiniz.

İki Şişle Çorap Topuğu Nasıl Örülür?, İKİ ŞİŞ DİKİŞSİZ PATİK YAPIMI

Soğuk kış günlerinin gelmesine sayılı günler kala siz de evinizde çorap örmek istiyorsanız bunu sadece iki şişle de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Yalnızca iki şiş kulanarak da çorap topuğu örebilmek son derece mümkün. Bunun için 70 gramlık 284 metrelik ip kullanmanız gerekecektir. İki şişle çorap örme modelleri arasından seçim yaparak örmeye başlayabilirsiniz.

İki Şişle Çorap Topuğunun Yapılışı Nasıldır?

Yaklaşıkbir yumak olarak tarif edebileceğimiz bu ipliği örmek için de 3,25 milimetre ölçülerinde çift taraflı şişe ihtiyaç duyarsınız. İki şişle çorap yapılışı şu şekildedir:

  • Çift şişle beraber 24 tane ilmek dizmeniz gerekmektedir.
  • İkinci adım olarak lastik aşamasına geçersiniz. İlk irmiği örmeden almalı ve 2 ters 2 düz şeklinde son üç ilmeğe gelinceye kadar örmelisiniz.
  • İki şişle çorap topuğu nasıl örülür sorusu için bu adımda son üç ilmeğe geldiğiniz zaman 2 ters bir düz örün.
  • Sıra ikiye geçince ilk ilmeği örmeden alın. Ardından 2 ters 2 düz şeklinde ilerleyin ve son üç ilmeğe kadar devam edin. Son üç ilmekte de 2 düz bir ters örün.
  • Yukarıda ki şekilde anlattığımız gibi sıraları takip ederek toplamda 10 sıra olacak şekilde devam edin. Ne kadar lastik uzunluğu istiyorsanız o uzunluğa gelene kadar örmeye devam edin.

Şerit Modeli Nasıl Yapılır?

Şerit modeline geçmek için az önce anlattığımız şekilde yaklaşık bir 15 sıra örün. Ardından 16.sıraya geldiğinizde ilk ilmeği örmeden alın ve 2 düz 9 ters şeklinde devam edin. 1 ilmek alt taraftan alıdıktan sonra 9 ters 2 düz 1 ters şeklinde ilerleyin. Sıra 17’ye geçtiğinizde yine ilk ilmeği örmeden almanız gerekecek. Ardından 2 ters 4 düz, 2 düz ve sağ, 3 düz devam ederek 1 ilmek alt kısımdan alın. 1 ters ördükten sonra 1 ilmek de alt kısımdan alın. 3 düz, 2 düz birlikte 4 düz ve 2 ters şeklinde örün.

İki şişle çorap topuğu nasıl örülür sorusu için sıra 18 ve 19’u da bu şekilde devam edin. 4.adıma geçtiğiniz zaman her ikinci sırada mutlaka azaltma yapmayı da unutmayın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al