Web sitemize hoşgeldiniz.

Hediyelik Eşya Paketleri

Doğum günlerinde, yılbaşında, öğretmenler gününde ve daha pek çok özel günlerde sevdiklerimize hediyeler armağan ederiz. Hediye alırken kişilerin neyi sevdiklerini veya nelerden hoşlanmadıklarını göz önünde bulundurmamız gerekir. Buna göre belirleyeceğimiz hediyelik eşya seçimlerimiz ile mağazalardan veya internet sitelerinden hediyelik eşyalar satın alırız. Hediyelik eşya paketleri de önemli bir konudur. Çok önemle seçtiğimiz hediyeleri öylesine bir kâğıda sarıp vermemiz haliyle hoş olmayacaktır. Bu bakımdan hediyelik eşya paketlerini de internet sitelerinden veya hediyelik eşya satan yerlerden satın alabiliriz.

Hediyelik eşya nasıl paketlenmeli?

Bazen çok acil durumlarda hediye almamız gerekebilir. Böyle durumlarda evde hediye paketi bulamayız ya da hediyeyi paketleyecek kadar zamanımız kalmamıştır. Bu gibi durumlarda kırtasiyeden alacağınız dikdörtgen bir kâğıdı ikiye katlayın. Sonrasında dört köşesini içe doğru kıvırarak iz oluşturmayacak şekilde bantlayın. Kâğıdın görünen yüzeyinde bir baklava deseni çıkmalı. Daha sonra kurdele takın ve hediyelik eşyanız hazır duruma gelsin. Eğer hediye paketiniz yoksa kendiniz de yaratabilirsiniz. Bunun için hayal gücünüz, el beceriniz ve bir adet renkli kâğıdınız olması yeterli olacak.

Hediye Paketlerinizi Kendiniz Yapın

Hiçbir evde kullanılmayan dantel bardakaltlıklarından hediye eşya paketleri oluşturabilirsiniz. Bunun için bir saman kâğıdı edinin. Saman kâğıdının üzerine beyaz dantelli bardak altıklarından yapıştırarak hediyelerinize muhteşem bir görüntü kazandırabilirsiniz. Bunun için sadece yaratıcı düşünmeniz yeterli olacak.

Birbirinden renkli mukavvalarla da hediyelik eşya paketleri oluşturabilirsiniz. Bunun için öncelikle mukavvayı bükün ve çanta pozisyonuna gelecek şekilde kıvırarak uçlarından bağlayın.  Bir kurdele yardımı ile de süsledikten sonra el emeği hediye paketiniz hazırlanmış olacak. Eğer renkli mukavvalar bulamadıysanız düz bir mukavvayı boyayarak ya da renkli el işi kâğıtları ile süsleyerek de güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Babalar gününde babanıza el emeği ile yaptığınız hediye paketini verme şansına sahipsiniz. Bunun için normal, düz bir kartona ihtiyacınız var. Bu kartonu aynı şekilde bağlayarak düz bir hale getirin. Kartonun gömlek gibi düz bir şekilde durması gerekir. Daha sonra renkli el işi kâğıtlarından papyon veya kravat şeklinde keserek kartonun üzerine yapıştırın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al