Web sitemize hoşgeldiniz.

Havlu Kenarı Nasıl Boyanır

29 Temmuz 2018

Havlu Kenarı Nasıl Boyanır sorusu için farklı teknikler ve farklı boyama malzemelerinden bahsedebiliriz. Kumaş boyası her dönemin en çok kullanılan ürünlerinden biridir. Son yıllarda ise farklı boyalar veya organik malzemeler kullanılarak dantel, havlu kenarı veya kumaş gibi malzemeler boyanabiliyor.

Dantel Neyle Boyanır?

Akrilik, guaj ve kumaş boyası ile dantel boyaması yapılabilir. Genellikle naylondan üretilen dantel iplikleri, işlenen renkleri dokusunda uzun süre muhafaza ettiği için farklı renklerle, capcanlı danteller elde edebilirsiniz.

Kumaşların üretimlerinden, ipek böceklerinin dönüştürülmesinden yola çıkarak, kaynatma tekniği ile farklı doğal ürün ve gıdaları kullanarak fabrika dışı renkler elde edebilirsiniz.

Dantel neyle boyanır sorusu için; çayla dantel boyama, taze ceviz kabuğuyla boyama, loğusa şekeri, gıda boyası veya kumaş boyası gibi farklı ürünler sunulabilir. En ideal boyama tekniği ise kumaş boyası ile yapılandır.

Havlu Kenarı Boyama Tekniği

Örülen dantelin sık veya gevşek örgüsüne göre boyama yapılır. Özellikle sık örülen dantellerin boyamak, diğerlerine nazaran daha kolaydır. Fırça yardımı ile boyanan dantel ve havlu kenarlarında, boyanın taşmaması için sık örgü idealdir. Şayet dantelleriniz gevşek örgü ise soğuk suda bekleterek, toparlanmasını daha nizami bir duruş sunmasını sağlayabilirsiniz.

Dantel boyama nasıl yapılır konusunda dilediğiniz kumaş boya renkleri ve kumaş boyası fırçasını kullanmanızı öneririz. Yağlı boya veya sulu boya fırçaları, havlu kenarı boyamak için kullanılmaz. Üzeri lekeli danteller var ise tek renk ve komple boyanması gereklidir.

Fırça İle Dantel Boyama

Dilediğiniz şekil, sembol, motif veya desenleri belirleyin. Alt kısmına plastik bir tabla sererek boyamaya başlayabilirsiniz. Örneğin Amerikan servisi kullanmak, boyanın bulaşmadan rahat boyanmasını sağlar. Havlu Kenarı Nasıl Boyanır resimli anlatımlarından bakarak, fırça ile dilediğiniz desende renklendirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al