Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook’ta Mesaj Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook, birçok fonksiyona sahip bir sosyal medya platformudur. En çok kullanılan özelliği fotoğraf ve videolarla destekli durum paylaşımı olsa da, Facebook üzerinden hizmet veren bir Messenger uygulaması da vardır.

Facebook Messenger ile Facebook hesabınızdaki arkadaşlarınız veya arkadaş olmak istediğiniz kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Günümüzde, Dünya üzerinde bir milyarı aşkın kişi Facebook kullanıcısı olduğu için Facebook Messenger ile iletişim kurmak son derece kolaydır. Konuşmak istediğiniz herkese bu platform aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bu Facebook Messenger özelliğini kullanıp kullanmamak da, yine size kalmış. Eğer Facebook’un mesajlaşma özelliğini kullanmak istemezseniz, bu özelliği kapatacak çeşitli yöntemler mevcut. Gelin birlikte, Facebook mesaj kapatma yöntemlerinin ne olduğunu öğrenelim.

Facebook’ta Mesajlaşma Özelliği Tamamen Kapatılabilir Mi?

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor. Facebook’ta kesin çözüm sağlayan bir mesajları kapatma düğmesi yer almıyor. Eğer mesajları kapatmak istiyorsanız daha lokal çözümlere yönelmeniz gerekiyor. Bunlara örnek olarak size kimlerin mesaj gönderip gönderemeyeceğini belirleyebilir veya yaşınızı küçülterek mesaj alımını engelleyebilirsiniz.

Facebook Mesaj Özelliğini Kapatma Yöntemleri

Facebook’ta gelen mesajları engellemenin iki yolu vardır. İlk yöntemi uygulamak için yapmanız gereken

  • Facebook hesabınızdaki “Gizlilik Ayarları ve Araçları Bölümü” sekmesine tıklayın.
  • Çıkan sayfadaki “Benimle Kimler İletişim Kurabilir?” seçeneğinin alt sekmesindeki “Kimlerin Mesajlarının Gelen Kutuma Düşmesini İstiyorum?” seçeneğini seçiniz.
  • Bu seçenekte seçili olan “Temel Filtreleme” özelliğini “Mutlak Filtreleme” ile değiştiriyoruz. Bunu yapmak için sağdaki “Düzenle” komutundan yararlanabilirsiniz.
  • Bu adımla birlikte, mutlak filtrelemeden mesaj kutunuza düşmesini istediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Böylece istemediğiniz kişiler size mesaj atamamış olur.

Facebook’ta gelen mesajları kapatmanın bir diğer yolu, Facebook’daki yaşınızı değiştirerek on sekiz yaşından küçük hale getirmektir. Facebook, on sekiz yaşından küçük kullanıcıların mesaj özelliğinin kapatılmasını sağlar.

Ancak Facebook’ta yaşınızı küçülttükten sonra, ayarlardan yalnızca size görünmesini sağlamanız gerekiyor. Aksi takdirde insanlar yanlış anlaşılmalara yol açabilirsiniz.

Bir diğer lokal yöntem de, spesifik olarak size mesaj atmasını istemediğiniz insanları Facebook üzerinden engellemektir. Ancak bu durumda yalnızca bir kişiyi engellemiş olacağınız için genel bir Facebook mesaj kapatma durumu söz konusu değildir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al