Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Donduruluyor?

27 Ağustos 2018

Facebook, yıllardır en çok kullanılan sosyal medya platformu olmaya devam etmektedir. Her ne kadar bir internet sitesi olsa da, sosyal hayattaki tanıdıklarınıza da ulaşmaya ve konuşmaya olanak sağlar. Tüm bu imkânlarıyla sebebiyle Facebook, Dünya üzerinde bir buçuk milyar kullanıcıya sahip sosyal paylaşım sitesi olma özelliğini bünyesinde barındırmaktadır.

Siz de, Facebook hesabınız ile arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, fotoğraf ve videolar paylaşabilir veya durum paylaşarak güncel durumunu hakkında bilgiler verebilirsiniz. Tüm bu özelliklere sahip Facebook’un, kullanımı askıya almak isteyen kullanıcılar için de bir çözümü var.

Eğer Facebook kullanmaya belirsiz bir süre ara vermek istiyorsanız yapmanı gereken şey Facebook hesabınızı dondurmaktır. Bu yazı aracılığıyla Facebook nasıl donduruluyor sorusuna cevap vereceğiz.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Öncelikle, yapmanız gerekenleri liste halinde sıralayalım. Bu işlemi yapmak için sırasıyla izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir.

  • Facebook hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan aşağı ok butonuna tıklayın.
  • Oka tıkladıktan sonra açılan menüden “ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfanın sol sütununda bulunan “Genel” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfadan “Hesabını Yönet” butonuna tıklayın.
  • Son olarak, çıkan “Hesabını Dondur” seçeneğine tıklayarak hesabınızı dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hesabınızı dondurmak istediğinizde Facebook tarafından şifreniz ve güvenlik kodu girmeniz beklenen bir sayfa açılır. Bu bilgileri girerek Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz. Şimdi de, Facebook hesabı dondurmakla, Facebook hesabı kapatma arasındaki farklar nelerdir onlara bakalım.

Facebook Hesabı Dondurmak ve Facebook Hesabı Kapatmak Arasındaki Farklar Nelerdir?

Facebook hesabınızı dondurmakla kapatmak arasındaki en belirgin fark, Facebook hesabı kapatma işleminin geri dönüşü olmamasıdır. Bir kere, Facebook hesabınızı kapattıktan sonra aynı hesaba geri dönmeniz mümkün değildir.

Ancak bunun yerine Facebook hesabınızı dondurursanız, dilediğiniz zaman hesabınıza geri dönebilirsiniz. Facebook hesabı dondurma, yalnızca bir süreliğine hesabınızı askıya alma işlemidir. Siz geri dönene kadar hesabınızdaki veriler korunur. Böylece, geri döndüğünüz takdirde tüm bilgileriniz ve verileriniz güvenli bir şekilde size geri verilir. Bu nedenle Facebook hesabı dondurma, kapatmaya göre çok daha kullanışlı bir yöntemdir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al