Web sitemize hoşgeldiniz.

Erkekler İçin Yağlı Cilt Bakımı

19 Eylül 2018

Erkek derisi ile ilgili yapılan araştırmalar genellikle daha fazla yağlılık içerdiğini ortaya koymuştur. Bu problem ise genellikle erkeklerde yoğun bir deri yağlılığı problemin oluşmasında ve böylece sivilce ve akne gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Erkekler için yapılacak olan yağlı cilt bakımı, tüm erkek deri tiplerine göre farklı şekillerde olur.

  • Çeşitli genetik faktörler
  • Kullanılan besinlerin yağlanmaya neden olması
  • Çeşitli hastalıklar nedeniyle yağ dokusunun çok hızlı bir şekilde yağ üretmesi

gibi nedenlerden dolayı yağlı cilt bakımı erkekler için özel bazı işlemler yapmanız gerekebilir.

Yağlı cilt bakımı: Daha çok ciltte bulunan yağ tabakasını önleyebilmek için kullanılan  kurutucu yöntemlerden oluşur. Bu sayede yağlı cilt sorunu sona erdirilmeye çalışılır.

Yağlı cilt bakımı yapmayan erkeklerde ne tür problemler ortaya çıkar ?

Eğer bir erkek olarak oldukça yağlı bir cilde sahipseniz, mutlaka düzenli olarak yağlanma önleyici bakım yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde karşılaşacağınız problemler belki de hayatınız boyunca sizi derinden etkileyecek problemlere neden olabilir. Mesela aşırı yağlı bir vücuda sahip olmanızdan dolayı yüzümüzde oluşan herhangi bir akne ağır bir iz bırakabilir ve yüz güzelliğinizi bozabilir. Yağlı ciltli erkekler bu nedenle diğer kuru ciltli erkeklere göre çok daha fazla dikkat etmesi gerekir.

Erkekler için ne tür yağlı cilt bakım türleri uygulanabilir ?

Eğer yoğun miktarda yağlı cilde sahip bir erkekseniz, yapmamız gereken öncelikli olarak vücudunuzda bulunan bu yağ dokusundan bir an önce kurtulmak olmalıdır. Vücudunuza dokunduğunuzda elinize gelen yağ dokusundan dolayı sizlerde bir tiksinti oluşuyorsa artık buna bir son vermelisiniz. Bunun için kullanacağınız yüz temizleme jelleri ve çeşitli yağ giderici maske gibi ürünler sizlere çok daha yağdan arındırılmış bir cilt ile buluşturur. Kullanacak olan maskelerde cildinize aynı şekilde vakumlayıcı etki yaratır ve böylece çok daha hoş bir cilde kavuşabilirsiniz. Yağlı cilt bakımı erkek kategorisindeki ürünler ile birlikte daha çekici bir dış görünüşü de elde edersiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al