Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekoratif Vazolar ve Vazo Çeşitleri

Estetik bir görüntü oluşturmak ve çiçekleri sergilemek için kullanılan vazo çeşitleri, hemen hemen bütün evlerde kendine yer bulmaktadır. Masalarda, vitrinlerde, sehpa ve fiskos üstlerinde neredeyse her evde vazolara ve çeşitlerine sıklıkla rastlanmaktadır. Kimi zaman sadece çiçek koymak için kullanılan vazolar, kimi zaman da bazı evlerde dekoratif ürünler olarak kullanılabilmektedir. Vazo seçimi yapılırken vazoların farklı boyutlarda ve formlarda olmasına özen göstermek gerekmektedir. İsteyenler eskiyen vazolarını boyayla yenileyebilirler. Bir fırça yardımıyla vazolara desenler çizerek ve çeşitli çizgiler ile vazonuzu renklendirerek yeni hale getirebilmeniz mümkün olabilmektedir. Özellikle bazı kadınlar eskiyen ürünlerini atmazlar ve çeşitli araç gereçlerle eskiyen ürünleri onararak ve yenileyerek daha farklı bir stilde ve şekilde evlerin çeşitli yerlerinde dekoratif amaçlı aksesuarlar kullanmaktadırlar.

Vazo Çeşitleri Nelerdir?

  • Cam Vazolar: Cam vazolar, en çok tercih edilen vazo çeşitlerdinden biridir. Normal camdan yapılmıştır ve bunun yanı sıra kristal cam vazolar da evler için oldukça estetik bir görüntü oluşturabilmektedir. Birçok farklı renk ve şekilde cam vazolar bulabilmek mümkündür. Cam vazo satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik dayanıklı olup olmadığıdır. Dayanıklı olmayan vazoları almamaya özen göstermenizde fayda var.
  • Seramik ve Çömlek Vazolar: Bu vazo çeşitleri çiçekler için kullanılmaktadır ancak sadece aksesuar olarak da yalnız başlarına kullanılabilmektedir. Oldukça dikkat çekici ve dekoratif görüntüsü olan bu vazoların değişik form ve çeşitleri vardır. Bazı seramik vazolarda cilalı taş, rengarenk cam yongaları ya da mozaik parçaları seramik hamuruna gömülerek kullanılmaktadır. Ayrıca el sanatlarına yatkın olan insanlar, seramik vazoları boyanmamış bir şekilde sade alıp, kendileri de evde farklı ve kendilerine özgü tasarımlar oluşturabilmektedirler.
  • Metal Vazolar: Genellikle bakır veya pirinçten yapılan cam vazolar, gayet morn bir tarza sahip vazolardır. Duvar vazolarının neredeyse hepsi metal malzemeden yapılmaktadır.

Vazoların Kullanım Amaçları

Vazolar genelde çiçekler için kullanılsa da, kimi evlerde farklı amaçlarla da kullanılabilmektedir. Bazı insanlar da sadece süs amaçlı da vazoları evlerinde kullanmaktadırlar. Bazı metal vazolar dekoratif metal hediyelik eşya olarak da insanlara armağan edilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al