Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekoratif Bir Ürün Olarak Mum Çeşitleri

Çok eski zamanlara gitmeye gerek yok, yakın tarihimizde birçok kişi elektrik yerine Mum Çeşitleri kullanarak aydınlanıyordu. Bu nedenle mumların bizim bilinçaltımızda daha özel, nostaljik ve romantik bir yere sahip olması da normal.

Hemen her evde bulunan Mumluk çeşitleri de kişiye, eve, türüne göre değişim gösterse de aslında temelde aynı mantıkla, aynı malzemeler kullanılarak yapılmış ürünler olması sebebiyle dikkat çeker.

Yüzlerce çeşidini bulabileceğiniz mum alternatiflerinden mobilyalarınıza, salonun rengine, eşyalarınızın malzemesine ya da kendi kişisel zevkinize göre istediğiniz modeli seçebileceğiniz gibi kolay bir şekilde kendi mumunuzu kendiniz de tasarlayabilirsiniz.

Evde mum yapımı

Kendi ellerinizle mum yapımı hem sizin kullanımınız için hem de dilerseniz başkalarına hediye etmek açısından oldukça şık ve yapımı da kolay bir üründür.

El Yapımı Hediyelik ürünlerin daha fazla beğenildiği dikkate alındığında hem de böylesine kolay bir şekilde yapılabilen bir ürünle karşınızdaki insanı son derece mutlu edebilirsiniz.

Mum yapımı için öncelikle gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Bal mumu ya da parafin olarak bilinen maddeyi herhangi bir aktardan bulabileceğiniz gibi bir ihtimal doğum günü malzemesi satan yerlerden de temin edebilirsiniz.

Ya da bunun için evde bir köşede duran ama artık kullanmadığınız eski mumlarınızı da eriterek kullanabilirsiniz.

Mumun yakılması için bir parça fitil ve fitilin takılarak mumun içinde sabit durmasını sağlayacak küçük metal bir de öğeye ihtiyacınız olacaktır. Fitili de metal aparatı da takı malzemeleri satan dükkanlarda bulabilirsiniz.

Mum ile yapabileceğiniz şekiller

Bu konuda herhangi bir sınır bulunmayıp bu nokta tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize bağlıdır.

Eğer basit Aksesuarlar yapmak isterseniz hazır kalıpları kullanabilir ya da elinizle son derece basit figürler oluşturabilirsiniz.

Kendinize güveniyorsanız daha komplike şekiller denemenizde de sakınca yok. Sonuçta mum oldukça kolay şekil verilen bir ürün ve hata yaparsanız da korkmanıza gerek yok. En kötü mumu tamamıyla eritip baştan şekil vermeyi deneyebilir ve böylece neyi daha iyi yapabildiğinizi görmek için de bir fırsat edinirsiniz.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al