Web sitemize hoşgeldiniz.

Çocuklar İle Gezilecek İstanbul Akvaryumları

6 Ağustos 2018

İstanbul’da çocukların denize ve su hayvanlarına olan ilgisinin artırılması için iki farklı bölgede oldukça büyük akvaryumlar bulunuyor. Son dönemin en modern teknolojileriyle inşa edilmiş olmalarının yanı sıra, hayvan çeşitliliği nedeniyle de yoğun ilgi görüyorlar. Çocuklar ile gezilecek İstanbul akvaryumları Bakırköy ve Bayrampaşa ilçelerinde yer alıyor.

Şehrin son derece büyük olan bir bölgelerinde bulunduğu gibi, 10 yıldan uzun süredir şehirde binlerce kişiye hizmet vermiştir. Çocuklar tarafından, hem kaliteli bir yapıya sahip olması hem de son derece huzurlu bir atmosferin oluşturulması nedeniyle yoğun ilgi gösteriliyor. Birbirinden farklı bölümler bulunan akvaryumlarda, balıklar arasındaki rekabetin azaltılması ve türlerin azalmasının önüne geçilmesi amacıyla özel olarak binlerce canlı farklı alanlarda yer alıyor.

İstanbul’da Bulunan Akvaryumlar

  • İstanbul Sea Life Akvaryum: Şehirde bulunan akvaryumlar arasında özellikle gelişmişlik düzeyi, hayvan sayısı ve büyüklüğü nedeniyle en çok ilgi gören akvaryumlardandır. Bin metrekarelik alan bünyesinde, Sea Life tasarımı için özel olarak belirlenen 10 binin üzerinde havyan bulunuyor. İstanbul’un en çok ilgi gören ortamlarından bir tanesi olan Sea Life, Kocatepe Mahallesi Paşa Caddesi’nde yer alıyor. 2009 yılında açılan turistik ortamda her zaman için yoğunluk bulunuyor. Toplamda 80 metre uzunluğundaki cam sualtı tüneli sayesinde, Dünya’nın en gelişmiş akvaryumları arasında gösteriliyor.
  • İstanbul Akvaryum: Avrupa Yakası’nda bulunan Bakırköy ilçesinin Şenlikköy Mahallesi’nde yer alıyor. Özellikle binlerce canlı türü için yapılan düzenlemelerle birlikte, 2011 yılının 1 Nisan tarihinde açılmıştır. Amazon Rain Forests, South Pole Area, Red Sea Area gibi birbirinden farklı bölümleriyle binlerce deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar çok yoğun bir hizmet süreci bulunması nedeniyle dikkat çeken akvaryumun hafta içi ve hafta sonunda açıldığı saat 10:00 olarak belirlenmiştir.

Akvaryumların Özellikleri: İstanbul’da bulunan su altı akvaryumları özel olarak binlerce canlının yaşamını sürdürmesini sağlıyor. Türlerin birbirlerini yok etmemesi için, saldırgan olan türler farklı bölgelerde bulunduruluyor. Her zaman için ilginin yoğun olduğu akvaryumlar saat 10:00’da açılarak, 20:00 da günlük gezi için kapanışını gerçekleştiriyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al