Web sitemize hoşgeldiniz.

Cilt Bakımınızı Şeker Kürü ile Yapın

16 Eylül 2018

Son dönemlerde piyasaya sürülen ürünlere bakıldığı zaman şekerin yine ön plana çıktığı ve cilt bakımında kapsamlı bir biçimde kullanılmaya başlandığı görülmektedir. Bu ürünlere yüksek meblağlar ödemek yerine şeker ile cilt bakımınızı kendi evinizde de kısa sürede yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı cilt bakımınızı evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Peeling Materyali: Örneğin daha sert partiküllere ihtiyaç duyduğunuz zaman esmer şeker kullanmak daha küçük partiküllere ihtiyaç duyduğunuz zaman da beyaz şeker kullanmak dahi sizin için yeterli olacaktır. Bu detayları göz önünde bulundurarak cilt bakımına büyük meblağlar ödeme zahmetinde  de kurtulmuş olursunuz. Şeker maskesi faydası konusunda uzmanlar son senelerde oldukça kapsamlı bir öneri listesi oluşturmuştur.

Dudaklarınızdaki Ölü Derilerden Şeker Peelingi ile Kurtulun

Cilt bakımı şeker kürü denildiği zaman akla ilk olarak peeling etkisi gelmektedir. Bu konuda uygulayabileceğiniz yöntemlerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Dudaklarınızın neye ihtiyacı olduğuna karar vermelisiniz. Örneğin ölü derilerden kurtulurken bir diğer yandan nemlenmesini mi istiyorsunuz? Bu şekilde isteği olan kişilerin vazelinin içerisine bir tatlı kaşığı kadar şekere koymaları gerekmektedir. Daha sonrasında kolaylıkla dudaklarına uygulayabilirsiniz. Vazelin istenen nemi size direkt olarak sağlayacaktır. Şeker maskesi Loreal tarafından da satışa çıkarılmaktadır. Fakat siz kendi evinizde dilediğiniz ürün ile malzemenizi hazırlayabilirsiniz.
  • Dudaklarınızın ölü derilerden arınırken aynı zamanda dolgunlaşmasını isterseniz şeker ile nane yağını karıştırmalısınız. Bu şekilde nane yağı hafif yakan dokusu ile dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bu ürüne karşı alerjik herhangi bir reaksiyon göstermediğinizden emin olmak için karışımı önce denemelisiniz.

Bu detayları uygulamaya alarak kısa bir süre içerisinde dudaklarınızı çok daha nemli bir hale getirme imkanını elde edebilirsiniz. Özellikle kış mevsimlerinde ciltte kuruma en üst safhaya çıktığı için bu tür ürünlere olan ihtiyacınızın da direkt olarak artış göstereceğinin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.

Cildinize Uygulayın Hayatınızdan Çıkarın

Cilt bakımı şeker kürü cilde uygulandığı zaman mucizevi etkiler ortaya koyabilmektedir. Fakat kişilerin muhakkak hayatlarından olabildiğince bu maddeyi çıkarmaları gerekmektedir. Hem hayatınızın akışını yavaşlatacak hem de kilo almanıza neden olacak bu maddenin beslenme düzeninizden çıkarılması sizin için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Şekerin cilde zararları bu açıdan düşünüldüğü zaman kişileri şaşırtmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al