Web sitemize hoşgeldiniz.

Buhurdanlık Satın Al

Buhurdanlık fiyatları buhurdanlığın boyutuna, hammaddesine, desenine, rengine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak büyük boyutlu buhurdanlıklar ve renkli buhurdanlıklar daha pahalı olur. Çünkü bu mumların yapımı için daha fazla hammadde kullanılır. Küçük boyutlu buhurdanlıklar ise büyük boyutlulara göre daha ucuzdur. Uygun fiyatlı buhurdanlık alımlarınızı sitemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Buhur Nedir?

Yakıldığında etrafa güzel koku yayan tütsülere buhur denir. Sığla ağacından elde edilir. Genellikle dini törenlerde kullanılır. Asıl adı Arapça kökenli olan “Bâhur”dur. Genelde dini törenlerde kullanılır. Ayrıca bazı kişiler buhur yakmanın negatif enerjiyi uzaklaştırıp pozitif enerjiyi açığa çıkarttığına inanır. Baharat kokularının rahatsızlıklara iyi geldiği söylenir. Aynı zamanda buhur yakmanın böcekleri uzaklaştırdığı bilinmektedir.

Buhur Neden Yakılır?

Buhur çok uzun zamanlardan beri dini törenlerde kullanılmaktadır. Tek tanrılı ya da çok tanrılı din olması fark etmeksizin ateşe güzel kokular atmak yerine getirilmesi gereken bir hareketti. Günümüzde ise buhur genellikle güzel koku yayması için kullanılmaktadır.

Buhurdanlıklar tütsü yakımı için de kullanılabilir. Tütsü yakmak için buhurdanlık kullanılması zorunlu değilken, buhur yakmak için buhurdanlık kullanılması zorunludur. Buhurdanlıklar genel olarak iskelet kısmı, mum kısmı ve üst çanak kısmı olarak üç bölümden oluşur. İskelet kısmı buhurdanlığın alt tarafında bulunur. Mum kısmı buhurun erimesi için gereken ısıyı sağlar. Üst çanak kısmına da buhur yerleştirilir. Camdan yapılan buhurdanlıkların şekli farklı olabilir. Çanak kısmına bir miktar buhur konulur ve üzerine su eklenir.

Buhurdanlık Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Buhurdanlık kullanırken, buhurdanlığın her bir parçasına özen gösterilmelidir. Buhurdanlıktan çıkan duman bir yakma sonucu oluşur. Haliyle buhurdanlığın içinde kül, toz ve is kalabilir. Ancak buhurdanlıklar yıkanabilir. Bu sayede buhurdanlığınız ilk gün ki gibi kullanabilirsiniz. Buhurdanlıkların cinsine göre yıkama talimatları vardır. Cam buhurdanlıklar elde yıkanmalıdır. Makinede Renkleri ve desenleri solup bozulabilir. Seramik buhurdanlıkların talimatlarına göre yıkanması gerekmektedir. Renkli ve desenli buhurdanlıkların deforme olmasını engellemek için elde yıkamak en iyisi olacaktır. Buhurdanlık titizlikle temizlendiğinde kokular birbirine karışmayacaktır.

Neden Buhurdanlık Kullanılır?

Zihinsel rahatlama, konfor, kişinin psikolojisi ve ruh hali için kullanılır. Yorgunluk ve stresi azaltmak için meditasyon veya yoga yaparken buhurdanlığı kullanabilirsiniz. Kötü kokuların giderilmesi için de buhurdanlık birebirdir. Evinizde, iş yerinizde ve birçok yerde buhurdanlığı hem dekoratif hem de kullanım amacıyla yararlanabilirsiniz.

Buhur’un Faydaları

Buhur yağı antiseptik, dezenfektan, sindirim yardımcı, gaz sökücü, balgam söktürücü, adet söktürücü, büzücü, yara iyileştirici, tonik, diüretik sikatrizan gibi birçok rahatsızlığa yarar sağlamaktadır. Buhurdanlık alımlarınızı sitemizden gerçekleştirebilir, buhurun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Bilimsel adı Sığla yağıdır. Olibanum veya sakız ağaçlarının sakızından veya reçinesinden elde edilir. Bu yağın ana bileşenleri alfa-pinen, astanol, bornil asetat, linalol, oktil asetat, ince sol ve ince sol asetat. Buhur yüzyıllardır kozmetikte popüler olarak kullanılmıştır. Eski Mısır ve Anglosakson uygarlıkların kalıntıları bulunmuştur. Hristiyanlarda dini geleneklerde ve törenlerde kullanılmaktadır.

Buhur yağının dumanı bağışıklık sistemine oldukça iyi gelmektedir. Antiseptiktir. Bu, bir yara üzerine uygulanabilir. İç yaralarda da son derece iyidir enfeksiyondan korur.

Buhur yağı ağız sağlığında antiseptik nitelikleriyle diş ağrısı, kötü nefes, çürük gibi enfeksiyonlara yararlı bir önleyicidir. Doğallıktan yana bir antiseptik arıyorsanız bu yağın bulunduğu ürünler kullanabilirsiniz.

Sığla yağı saç köklerine çok iyi gelir. Besle ve güçlendirir. Cildi gerer ve kas, damar ve bağırsak büzer. Dolayısıyla diş ve saç kayıplarının önüne geçer güçlendirir. Sığla yağının doğal bir büzücü olarak çok fazla yararı bulunur. https://www.arkadastobacco.com/buhurdanlik-satin-al linkinden sitemiz ulaşın!

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al