Web sitemize hoşgeldiniz.

Araba Alırken Para Nasıl Ödenir

14 Temmuz 2018

Araba alırken para nasıl ödenir.

  1. el araç alırken paranızı “bloke” edebilme yöntemiyle yatırmanızı tavsiye ederiz ki ters bir durum olduğunda paranız kaybolmasın. Peki sıfır araba alırken para nasıl ödenir, bankaya blokeli para yatırma, blokeli eft gönderme ve blokeli eft nedir?

Sıfır Araba Alırken Para Nasıl Ödenir

Paranızı ilgili satış ofisine teslim edebilirsiniz. Size verilen fiyatta her şey dahil. Öreneğin; vergiler, trafik sigortası vb. Ardında notere gidip satış ofisinin sizin adınıza alım yapabilmesi için bir vekalet vermelisiniz. Ofis sizin yerinize her şeyi halledecek.

Bankaya Blokeli Para Yatırma

Blokeli paralar gerekli şartların yerine getirilmesi ya da belirlenen bir süresinin geçmesiyle yatırılmak istenen hesaba geçiyor. Blokeli paralar gennelikle emlak ya da taşıt alım satımında karşımıza çıkıyor. Eğer taşıt alırken işler ters gider ve karşı taraf gerekli şartları yerine getirmez ise iligili bankayla iletişim kurup paranızı bloke ettirebilirsiniz. Ancak bu işle bankaya göre farklılık gösterdiğinden öncesinde bankanızla iletişim kurup konu hakkında detaylı bilgi almanız tavsiye edilir.

Blokeli EFT Gönderme

İlk başta paranızı gönderirken ilgili bankayla iletişime geçip (bankadan bankaya fark etmekle birlikte) paranızı şartlı gönderebilirsiniz.

Eğer bunu yapmadıysanız ve karşınızdaki adam dolandırıcı çıktıysa, polise haber verip aynı a-zamanda bankanızla da iletişime geçerseniz paranız eğer dolandırıcı çekmediyse bloke edilir. Paranız adli işlemler bittikten sonra size geri iade edilecektir.

Yanlış Yapılan EFT Nasıl Geri Çekilir

Banka işlerleri bazen fazlasıyla kafa karıştırıcı olabiliyor ya da bir anlık dalgınlıkla hata yapabiliyoruz ve büyük meblağlar bu hata yüzünden kaybolabiliyor. Eğer gerçekten yanlış yapılan bir işlem varsa ilgili bankayla iletişime geçin. Bankanız paranın gönderildiği bankayla, o banka da paranın gönderildiği kişiyle iletişime geçer ve kişi böyle bir ödemenin kendisine yapılmadığını söyler ve parayı geri gödermeyi kabul ederse EFT işleminiz iptal edilebilir.

Ancak gerçekten anlık bir dalgınlıkla da olsa parayı yanlış hesaba EFT yaparsanız karşı tarafın rızası gerekecektir. Eğer karşı tarafın rızası olmazsa EFT iptali gerçekleşmez. Böyle bir durumla karşılaşırsanız ve karşı taraf geri ödeme yapmayı kabul etmezse şansınızı adli yöntemlerle deneyebilirsiniz.

Araba satın alırken para nasıl ödenir. Gördüğünüz gibi bunun bir çok yöntemi var ancak en güvenli yolu noter huzunda bütün işlemler yapıldıktan sonra elden yapılan ödemekdir diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al