Web sitemize hoşgeldiniz.

Ali Tezel İle Emekli Olduktan Sonra Ne Kadar Emekli Maaşı Alabilirim?

13 Ağustos 2018

Ali Tezel, emeklilikle ilgili sorulara güvenli yanıtlar veren Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) uzmanıdır. Ali Tezel’in mesleki başarısı hakkında detaylı bilgi edindikten sonra, emekli olduktan sonra alabileceğiniz emekli maaşının ne kadar olduğundan bahsedeceğiz.

Ali Tezel Kimdir?

Ali Tezel, sağlık meslek lisesinde okuduktan sonra sınavlara girip, kariyerine Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak görev hayatına devam etmiştir. Daha sonra Başmüfettiş konumunda da bulunan Ali Tezel, daha sonra medya aracığı ile deneyimlerini aktarmaya ve vatandaşın emeklilik ve sigorta işlemleri hakkında merak ettiği soruları yanıtlamaya başlamıştır.

Ali Tezel’in, deneyimlerinden ve öngörülerinden faydalanmak isteyen vatandaş, Ali Tezel’in gazeteler üzerinden insanlarla paylaştığı köşe yazılarını okuyabilir.

Peki, çalışanlar, emekli olduktan sonra ne kadar emekli maaşı alacağını Ali Tezer’in önerirli doğrultusunda nasıl hesaplayabilir ve bu haktan nasıl faydalanabilir?

Ali Tezel Önerileri İle Emekli Olduktan Sonra Ne Kadar Emekli Maaşı Alabileceğimizi Nasıl Hesaplarız?

Daha önce, emekli olduktan sonra alacağınız emekli maaşını hesaplamak için çeşitli yöntemler olduğundan bahsetmiştik. Bunun için izleyeceğiniz yolların başında, Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK)’nu ziyaret etmek gelir.

Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) resmi internet sitesine girdiğinizde, “emekli maaşı hesaplama” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan formda, sizden istenilen çalışma döneminize dair bilgileri girerek hesaplamayı başlatabilirsiniz.

İkinci yöntemin ise e- Devlet sitesine giriş yapmak olduğundan bahsetmiştik. Özellikle sigorta primi Bağ- Kur üzerinden ödenen çalışanlar için en güvenilir yol olan e- Devlet internet sitesine giriş yapmak için de TC kimlik numarası ve e- Devlet şifresine ihtiyacınız var.

Ali Tezel de, aynı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve e- Devlet gibi, emekli olduktan sonra alacağınız emekli maaşını hesaplama konusunda sizlere yardımcı olur. Üstelik bu yöntemin diğer hesaplama yöntemlerine göre bir faydası vardır. Emekli maaşınızı hesaplamak için Ali Tezel’den yardım aldığınız takdirde, karşınıza sadece sayısal veriler çıkmaz, Ali Tezel, hesapladığı emekli maaşınızın yanında size, uzun vadede işinize yarayacak tavsiyelerde de bulunur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al