Web sitemize hoşgeldiniz.

Aksesuarlar

Hem evlerde hem de işyerlerinde kullanılan ana mobilyalar kadar aksesuarlar da önemlidir. Aksesuar kullanımı mekana kişilik katar. Ayrıca dekorasyonun tam anlamı ile çizgilerini tamamlayabilmesi için aksesuarlar ile desteklenmesi gerekir. Bir mekanı tarz yapan şey detaylara gösterilen özendir.

Kişiliğinizi Yansıtın

Dekoratif malzemeler içinde aksesuar seçimine gösterilen özen kişiliğinizi yansıttığı için asla boşa harcanan emek değildir. Ev ve iş için farklı modellerde aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu sayede evdeki hisleriniz ile işteki hisleriniz arasında farkı göreceksiniz.

Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her insan evine veya iş yerine aksesuar seçimi yaparken uyumlu olmasına dikkat eder. Fakat bu uyum bir çok açıdan sağlandığında tam manası ile tamamlayıcı bir aksesuar edinilmiş olur. Kısaca pratik bir aksesuar seçimi için yapılması gerekenlerden bahsedelim.

  • Hobiler Ve Zevkler

Aksesuar seçiminde satın aldığınız ürünün ruhunuzdan parçalar barındırmasına dikkat ederseniz yıllarca evinizin değişmez parçası haline gelebilir. Örneğin müzikle uğraşan veya dinlemeyi çok seven birisi iseniz sol anahtarı gibi müzikle ilgili terimlerin figürlerini taşıyan aksesuarlara yönelebilirsiniz.

Doğal yaşamı seven yeşile hayran biriyseniz seçeceğiniz ürün de bu izleri taşımalıdır. Örneğin ahşap çerçeveli, yağlı boya ile yapılmış bir manzara tablosu sizin için uygun olabilir.

  • Dekoratif Uyum

Genellikle en çok dikkat edilen şey renk uyumu olarak ön plana çıkıyor ancak görsel uyum konuyu daha kapsamlı olarak ele almamızı sağlar. Aksesuarda kullanılan malzemeden tutun da taşıdığı çizgilere kadar her özelliği başka bir kapı açabilir.

Unutulmaması gereken noktalardın başında aksesuarların tamamlayıcı vazife gördüğü gelmelidir. Kullanılacakları mekanın ana unsurlarını ön plana çıkarmak için kullanılmalıdırlar. Görsel açıdan uyumlu olmayan bir dekoratif aksesuar mekana adapte edilemez ise dekorasyonu oluşturan ana yapıların önüne çıkar.

Renk konusunda da uyumu belirleyen birkaç faktör vardır. Zıt veya benzer renkte olmaları aksesuarlar için olumlu veya olumsuz özellik taşımalarına yol açmaz. Önemli olan tonlar arası yumuşak bir geçiş yakalayabilmektir. Ayrıca mat renkler kullanılan bir mekanda parlak bir aksesuar kullanmak her zaman için risk teşkil eder.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al